YURTDIŞI YAZ OKULLARI

Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında

1Genel Bilgilendirme

Gittikçe küreselleşen dünyada yabancı bir dil öğrenme, konuşma ve iletişim kurmanın önemi her geçen gün artmaktadır. Dil öğreniminde özellikle doğru telaffuz, aksan ve ana dilde olmayan bazı seslerin çıkartılabilmesi için hedef dile anlaşılabilir ve anlamlı girdiye ne kadar erken yaşta maruz kalınırsa o kadar iyidir. Başka bir dili öğrenmenin en etkin yolu ise o dilin konuşulduğu ülkede, o ülkenin kültürünü yaşayarak, insanlarla iletişim kurmaktan geçiyor. 8-18 yaş arası öğrencilerin katılabilecekleri yaz okulları, öğrencilerin yaz tatillerinde hem yeni bir dil öğrenmelerine hem de eğlenerek bir tatil dönemini en verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak maksadıyla düzenlemektedir. Ayrıca dil kampına giden öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek için daha fazla yabancı öğrenci ve insanla konuşması ve onlar içinde varlık gösterebilmelerine imkan verilmektedir.Dolayısıyla yurtdışında yaz okulana katılan öğrenciler hem öğrendikleri yabancı dili pratik yapma imkanı bulmakta, hem de yurtdışı deneyimi kazanarak erken yaşta özgüven kazanmaktadır.

2Gençlere Özel Programlar

Yurt dışı yaz okullarında gençlere özel programlar yapılmakta, bu maksatla sabahları gençleri sıkmadan sıkmadan dershanelerde ders yapılırken öğleden sonraları gençlerin yetenekleri geliştirici ve sabahtan öğrendikleri dil yetilerini pekiştirici çeşitli sosyal, sportif ve kültürek faaliyetler düzenlenmektedir. Hafta sonları ise çevrede bulunan tarihi, coğrafi, kültürel veya başkaca önemi olan yerlere geziler düzenlenmekte ve öğrencinin geleceğin Evliya Çelebisi olması için ilk tohumlar atılmaktadır.

Öğrenciler bu faaliyetler esnasında başka ülkelerden gelen öğrenciler ve yerel halk ile tanışma, kaynaşma ve sohbet etme imkanı bulmakta ve böylelikle okulda öğrendiği standart İngilizcenin yanı sıra yerel aksanlara da alışmaktadır. Bütün bu faaliyetler öğretmenler gözetiminde icra edilmekte ve öğrencinin güvenli bir şekilde faaliyete katılımı için her tür önlem alınmaktadır.

Bütün bunların bilincinde olan Inter Edu Center uzmanları, öğrencilerimizi doğru dil eğitim kamplarına gönderebilmek için doğru okulları tespit etti ve sizlere sunuyor.

3Örnek Sosyal Aktivite Programı

Gitmek İstediğiniz Ülkeyi Seçin