VİZE

Vize Hakkında

1Genel Bilgilendirme

Yurtdışında eğitim alacak öğrenciler öncelikle okul kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar. Okul kaydı tamamlanan öğrencilerin vize başvurusunda öncelikle ihtiyaçları olacak belge kayıt yaptırdıkları okul tarafından gönderilen “Okula Kabul Belgesidir”.

Okul kabul belgesi kendisine ulaşan öğrenci bu belge ve ilgili konsolosluğun öğrenci vizesi başvuruları için talep ettiği diğer evraklar ile birlikte konsolosluğa vize başvurusu yapmak durumundadır. Öğrenci vizesi ile ilgili konsoloslukların talep ettiği belgeler, prosedürler ve ücretler ülkeden ülkeye değişkenlik göstermekle birlikte konsolosluk görevlileri öğrenci vizesi başvurularında genel olarak belli kriterler çerçevesinde başvurunuzu değerlendirmektedirler.

Bu kriterler genel olarak eğitim almaya gittiğiniz ülkede çalışmayacağınız ve eğitim süreniz dolduğunda ülkeyi terk edeceğiniz ile ilgilidir. Bu bağlamda ülkenizle olan sosyal ve ekonomik bağlarınızın devamlılığını ve kuvvetliliğini ispat etmeli, yurtdışına çıkış amacınızın sadece kayıt yaptırdığınız programda eğitim almak ve eğitim süresi sonunda da dönmek olduğunu net olarak ikna etmenize yardımcı olacak belgeler sunmalısınız.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız Öğrenci Vizesi ile ilgili tüm konularda yardımcı olmaktadır.