TOEFL HAZIRLIK (ÖZEL VE GRUP DERSLERİ)

TOEFL Hazırlık Özel ve Grup Dersleri Hakkında

1TOEFL Nedir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language); ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin eğitim dilinin İngilizce olduğu Avustralya, Amerika, Kanada ve Avrupa'daki birçok kolej ve üniversiteye kayıt yaptırabilmesi için gereken ve öğrencinin İngilizcesinin akademik programı takip edip edemeyeceğini ölçmeye yarayan bir sınavdır. Her öğrenciye ayda bir kez bu sınava girmek hakkı tanınmaktadır. TOEFL sonuçları, ülkemizdeki birçok üniversitenin yanı sıra özel ve kamu kurumlarınca da kabul edilmektedir.

Sınavın bilgisayar üzerinde (TOEFL-IBT) yapılmaya başlanması ile birlikte sınav formatı değişmiş ve gramer soruları sınavın kapsamından çıkartılmıştır. Bunun sonucu olarak da sınava hazırlık yerinde dil eğitimiyle daha kolay hale gelmiştir. TOEFL-IBT sınavı, orta derecede sorulan bir sorudan sonra öğrencinin doğru yanıt verip vermemesine bağlı olarak; doğru yanıt vermişse daha zor, yanlış yanıt vermişse daha kolay soruların sorulduğu bir formatta bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Geriye dönüp düzeltme yapma imkânı yoktur.

2TOEFL'a Kimler Girmeli?

TOEFL-IBT sınavına yurt dışında eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyen her öğrenci girebilir. Ayrıca dört beceri odaklı başkaca sınavlara girmek isteyen öğrenciler için de oldukça faydalıdır. Bunun yanında TSK Genel Dil Sınavının Dinleme bölümüne girecek müsabıklar için de tavsiye ediyoruz.

2003 yılından itibaren İngilizce Grameri ve İngilizce Sınavlar konusunda düzinelerce kitabı bulunan kurucumuz Mustafa Demir’in koordinesindeki VIP TOEFL kursları TOEFL’de başarıya ulaşmanız için her tür imkanı size sunuyor. Bilgi almak için lütfen İletişim formumuzu doldurunuz.