IELTS HAZIRLIK (ÖZEL VE GRUP DERSLERİ)

IELTS Hazırlık Özel ve Grup Dersleri Hakkında

1IELTS Nedir?

IELTS (International English Language Testing System) ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin eğitim dilinin İngilizce olduğu İngiltere, İrlanda, Avustralya, Amerika, Kanada ve Avrupa'daki birçok kolej ve üniversiteye kayıt yaptırabilmesi için gerekli olan ve öğrencinin İngilizcesinin akademik programı takip edip edemeyeceğini ölçmeye yarayan bir sınavdır. Her öğrenciye ayda bir kez bu sınava girmek hakkı tanınmaktadır. IELTS sonuçları, ülkemizdeki birçok üniversitenin yanı sıra özel ve kamu kurumlarınca da kabul edilmektedir.

IELTS; İngiltere, İrlanda Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada Üniversitelerine girişte öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemek amacıyla kullanılır. IELTS sonuçları, öğrencinin İngilizce dil düzeyini gösterdiği için Türkiye'deki birçok kurum tarafından da kabul edilmektedir. IELTS Hazırlık Kurslarında, sınavda ölçülen dört beceri olan dinleme, okuma, yazma, konuşma yetilerini geliştirilerek katılımcının etkin bir İngilizce bilgi düzeyine ulaşması sağlanmaktadır.

2IELTS'e Kimler Girmeli?

Bu sınava yurt dışında eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyen her öğrenci girebilir. Ayrıca dört beceri odaklı başkaca sınavlara girmek isteyen öğrenciler için de oldukça faydalıdır. Bunun yanında TSK Genel Dil Sınavının Dinleme bölümüne girecek müsabıklar için de tavsiye ediyoruz.

2003 yılından itibaren İngilizce Grameri ve İngilizce Sınavlar konusunda düzinelerce kitabı bulunan kurucumuz Mustafa Demir’in koordinesindeki VIP IELTS kursları IELTS’de başarıya ulaşmanız için her tür imkanı size sunuyor. Bilgi almak için lütfen İletişim formumuzu doldurunuz.